E-[S]trike.eu
kdo nehraje ten nežije

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Counter Strike

Counter_strike_online

Counter-Strike (dále jen CS) je označení skupiny multiplayerových počítačových her z pohledu první osoby (FPS), které patří mezi nejhranější online hry současnosti.

CS vznikl jako nadstavba (mod) do hry Half-Life od společnosti Valve. Dnes je dostupná v několika plných i neplných verzích, starší CS 1.5, novější CS 1.6 a úplně předělaný CS: Source (CS: S). Zatímco verze 1.5 a 1.6 mají starší engine ze hry Half-Life, CS: S běží na Source enginu hry Half-Life 2. K dispozici je i verze Condition Zero, což je v podstatě verze 1.6 rozšířená o hru pro jednoho hráče.

Základní princip spočívá v boji dvou týmů - protiteroristické jednotky (counter terrorist - CT) a teroristů (terrorist - T). Na výběr je několik typů misí, nejhranější jsou mapy s pokládáním/zneškodňováním bomby (DE) (na turnajích se hraje jen tento typ) a osvobozováním rukojmích (CS). Na DE mapách mají teroristé za úkol položit bombu a zničit cíl, zatímco policisté musí tento cíl za každou cenu uchránit. CS mapy fungují na opačném principu, teroristé drží rukojmí a policisté je musí osvobodit. Kolo končí, když jeden z týmů splní úkol mapy, jsou zabiti všichni hráči z jednoho týmu nebo vyprší čas na dané kolo.

Hráči získávají podle osobního a týmového výkonu peníze (za zabití nepřítele, splnění úkolu), které využívají k nákupu zbraní a vybavení. Střílení do spoluhráčů či rukojmích vede k peněžnímu trestu.


11.10.2009 12:44:00 | Autor: Radek Joneš | stálý odkaz

<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se